Ogłoszenia parafialne 10 czerwca 2018 r.

09.06.2018 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa.

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!

Rodzina jest wspólnotą życia, w której uczymy się relacji do Boga, do siebie nawzajem i do społeczeństwa. W pierwszym roku Synodu naszej diecezji, pragniemy szczególnie zwrócić się ku rodzinie. Jednym z akcentów podkreślających wartość i piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać 17 czerwca na starosądeckich Błoniach. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od uroczystej Eucharystii. Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Obok Ołtarza Papieskiego powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci wspólnot o charyzmacie rodzinnym. Będzie można w nim nawiązać kontakt z daną wspólnotą i uzyskać potrzebne informacje. Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie rodzinne pod hasłem ,,Niedziela z Mamą i Tatą". W programie: konkursy i wspólna zabawa oraz słodki poczęstunek.

3. W poniedziałek swoje spotkanie formacyjne ma grupa biblijna.

4. W czwartek zapraszamy na spotkanie formacyjne uczniów kl 7 Sp. i 2 Gim.

5. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie adoracji którą od godziny 16.30 poprowadzi LSO. O godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie modlitewne ku czci św. O. Pio. A po zakończeniu Mszy św., ok. godz. 18.30 zapraszamy radę parafialną na kolejne spotkanie.

6. Przy tej okazji informujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim czuwaniu czcicieli św. Ojca Pio i Grup Modlitwy św. Ojca Pio, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w nocy z 16 na 17 czerwca.

7. 22 czerwca wyruszamy do Lwowa na 3 dniową pielgrzymkę. Są jeszcze 4 wolne miejsca chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjeździe.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie dziś także z racji II niedzieli miesiąca, aby wesprzeć naszą parafię. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy kościołach. Niech Bóg wam błogosławi za waszą dobroć serca.

9. Wychodząc z kościoła zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Tak Rodzinie, Głos Karmelu, Różaniec, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.