28.10.2017 r.

Działy

w dni powszednie celebrowane są:

w Sanktuarium: 6:30, 7:30, 18:30 - w okresie zimowym od I niedzieli adwentu do Wielkanocy tylko 6:30, 7:30 (z wyjątkiem sobót nowennowych)

w Kościele Parafialnym: 17:30

w niedziele celebrowane są:

w Sanktuarium: 8:00, 10:30, 18:30
w Kościele Parafialnym: 7:00, 9:00, 12:00, 17:30

w święta zniesione celebrowane są:

w Sanktuarium: 6:00, 7:30, 18:30
w Kościele Parafialnym: 7:00, 16:00, 17:30

Intencje Mszy świętych przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W naszej parafii są możliwe do odprawienia 3 rodzaje intencji:

1. Indywidualne
    Kapłan odprawia jedną Mszę św. w danej intencji; można wybrać spośród dostępnych konkretny termin (dzień i godzinę) odprawienia Mszy św.;
  2. Zbiorowe
    Jeden kapłan odprawia jedną Mszę św., składając ją w kilku intencjach. Taką Mszę św. sprawujemy w łączności z nowenną. W kancelarii lub przed Mszą św. w zakrystii można dopisać konkretną intencję do tej Mszy św.
  3. Gregoriańskie
    Czyli 30 następujących po sobie Mszy świętych sprawowanych przez kolejne dni miesiąca. Można je ofiarować tylko za jednego zmarłego. Ten rodzaj Mszy świętych prosimy zamawiać w kancelarii bezpośrednio u ks. Proboszcza.

Po co zamawiać Mszę świętą?

W Kościele istnieje bardzo wielka różnorodność nabożeństw i modlitw. Każde z nich ustępuje jednak co do wartości Mszy świętej. W Eucharystii bowiem uobecnia się jedyna ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas, spłacając dług naszych grzechów, i przywraca nam nowe życie. Jest to więc źródło, z którego wypływają wszystkie łaski. Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji, to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

Za kogo i o co można się modlić w intencji mszalnej?

Ofiara Chrystusa dotyka każdego człowieka. Intencją mszalną można więc objąć żywych – naszych bliskich, przyjaciół, kapłanów, z okazji urodzin, jubileuszy czy ważnych wydarzeń w ich życiu. Możemy się także modlić za naszych zmarłych – aby jak najszybciej mogli uczestniczyć w chwale nieba. Możemy się modlić również w intencjach ogólnych – za Kościół, o powołania, za Ojczyznę, o pokój, za wszystkie rodziny.