Chór parafialny

10.12.2017 r.

Chór parafialny powstał jesienią 2016 roku z inicjatywy ks. Proboszcza Piotra Mamaka oraz organisty Łukasza Tryby, który jest również jego dyrygentem i prowadzącym. Od roku opiekunem chóru jest ks. Andrzej Sobol.

Zespół tworzy kilkanaście osób w różnym wieku, które przez śpiew czynnie włączają się w liturgię podczas świąt, uroczystości kościelnych   i innych ważnych dla parafii wydarzeń. W repertuarze znajdują się zarówno utwory jedno- jak i wielogłosowe. Poszczególne osoby angażują się również w śpiew psalmów podczas mszy świętych.

Próby odbywają się raz w tygodniu w godzinach wieczornych w salce przy kościele parafialnym. W każdej chwili można dołączyć do śpiewających w chórze zgłaszając się do Pana Organisty (po Mszy Św.) lub do księdza opiekuna.

Serdecznie zapraszamy chętną młodzież, studentów   i dorosłych, również spoza naszej parafii. Do przyjęcia wystarczą predyspozycje wokalne, słuch i poczucie rytmu; nie jest wymagane przygotowanie muzyczne i znajomość nut. Przy zapale i dobrych chęciach nauka utworów jest łatwa i przyjemna. Czekamy!