Ogłoszenia parafialne 12 sierpnia 2018 r.

11.08.2018 r.

1. W środę Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00; 9.00; 12.00
    i 17.30
    , a w sanktuarium o godz. 8.00; 10.30 i 18.30. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W piątek 17 sierpnia wyrusza XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie ją Msza św. na Placu Katedralnym o godz. 6.30. Pielgrzymka trwa 9 dni i zakończy się w przyszłą sobotę w godzinach popołudniowych. Wszystkich pielgrzymów, zwłaszcza z naszej parafii pragniemy wspierać w codziennych modlitwach. Tych którzy nie mogą z różnych przyczyn dołączyć na szlak pielgrzymi oraz tych którzy pragną ofiarować Bogu wieczorną modlitwę w int. pielgrzymujących zapraszamy od piątku na godz. 20.30 do kościoła parafialnego na wieczorne apele. Można też zostać duchowym pielgrzymem. Legitymacje duchowego pielgrzyma można zabrać wychodząc z kościoła. Przy tej okazji informujemy, że organizowany jest wyjazd autokarowy 25 sierpnia (sobota) na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Kolbe męcz; w piątek św. Jacka prezbitera. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
  4. Dziękujemy za ofiary składane, dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
  6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Urszula Siekaniec. Polećmy Bogu jej nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu..