Ogłoszenia parafialne 28 stycznia 2018 r.

27.01.2018 r.

1. Od środy do piątku zapraszamy wszystkie kobiety do kościoła parafialnego na Mszę św. o 17.30 w ramach triduum przed świętem Matki Bożej Gromnicznej. Katechezy dla kobiet poprowadzi Ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego.

2. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.00, 16.00 i 17.30 a w sanktuarium o 6.00, 7.30 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego to również I piątek miesiąca - spowiedź będzie na każdej Mszy św. w obu kościołach.

4. W piątek zapraszamy także na 17.30 dzieci I komunijne wraz z mamami na Mszę św. a po niej kolejne spotkanie formacyjne.

5. W I sobotę 4 lutego po godzinie 8.00 księża udadzą się do chorych. Natomiast wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej. Nowennę ofiarujemy w int. rodzin i małżeństw, które przeżywają kryzysy we wzajemnych relacjach.

6. W I sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, w tym dniu po każdej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa gardła.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

8. W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne przed bierzmowaniem mają uczniowie SP i Gimnazjum. Klasy 6 w czwartek, a kl. 7 oraz 2 i 3 gimnazjum w piątek. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii: http://www.mbsz.diecezja.tarnow.pl/strona/sakrament-bierzmowania,42

9. Informujemy, że przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmitowana jest modlitwa w intencji rozeznania drogi życia dla naszej młodzieży, powołań do kapłaństwa do tarnowskiego Seminarium Duchownego i o świętość życia kapłańskiego. Msza św. w tych intencjach z asystą Kleryków jest transmitowana w każdy pierwszy czwartek miesiąca o g. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa (g. 19.00). Natomiast w każdą czwartą niedzielę miesiąca w radiu RDN jest audycja Alumnów naszego Seminarium pt. „Wieczór z koloratką” o g. 16.30 na tematy związane z odkrywaniem drogi do kapłaństwa i rozeznania sensu życia.

10. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wam błogosławi.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć wychodząc z kościoła.