Ogłoszenia parafialne 28 stycznia 2024 r.

27.01.2024 r.

1. Spotkania w kościele parafialnym w tym tygodniu: w poniedziałek zapraszamy na godz. 17.30 Odnowę w Duchu Świętym, we wtorek na godz. 17.30 DSM, w środę na godz. 17.30 Rycerzy Kolumba, w czwartek na godzinę 17.30 LSO, a na godz. 18.00 chórrzystów, w piątek na godz. 17.30 kandydatów do bierzmowania i grupę młodzieżową, a w sobotę na godz. 10.00 scholę dziecięcą.
2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
3. W I czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
4. W I piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także światowy dzień życia konsekrowanego. Msze św. w tym dniu w sanktuarium o godz. 6.30, 7.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 16.00 i 17.30. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece gromniczne do poświęcenia. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.
5. W I piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium, którą zakończymy Mszą św. wieczorną.
6. Spowiedź z racji I piątku codziennie w dni powszednie półgodziny przed każdą Mszą św. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na sam I piątek.
7. W I piątek po Mszy św. wieczornej prosimy młodzież z grupy apostolskiej oraz kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do pomocy przy rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele parafialnym.
8. W I sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, natomiast wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo Szkaplerzne i Mszę św. zmożliwością przyjęcia szkaplerza św. W I sobotę będzie także błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
10. Dyrekcja Przedszkola Nr 27 przy ul. Okrężnej ogłasza zapisy na rok 2024/2025. Taką samą informację przekazujemy w imieniu Dyrekcji SP przy ul. Błotnejoraz naszych Sióstr Służebniczek. Szczegóły w sekretariatach tych placówek.
11. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą sobotę.
12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Władysława Osika
i Mieczysława Waydowicz. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu